Jaga
Huvihariduskonverents VI "Mis tuuled puhuvad?"
Thule Koda
-
Virtuaalne
Kirjeldus

Kuressaares toimub 15. märtsil veebiülekandena üle-eestiline huvihariduskonverents „Mis tuuled puhuvad?“. Konverentsi alateema on seekord „Miks üldse?“ ning toimumispaigaks on virtuaalruum, mis aga tegelikkuses on uus, 2019. aastal valminud mitmesuguseid tegevusi pakkuv kultuurikeskus Thule Koda. Konverentsi juhivad Mikk Saarela ja Triino Lest.

Huvihariduskonverentsi virtuaalruum, kus saab esitada küsimusi, omavahel suhelda ja kaasa lüüa, on üles seatud Worksup.com keskkonnas.

Kõikidele registreerunud osalejatele on 12.03.2021 saadetud infokiri koos vajalike linkide ja juhistega.

Konverents toimub kuuendat korda. Aastatega on huvilised saanud konverentsil osa nii põnevatest diskussioonidest kui kogemuste jagamistest. Konverentsi eesmärk on aidata tõsta noorsootöö kvaliteeti, teha koostööd ja luua uusi võrgustikke, kureerimaks paremini üle-eestilist ühtset mõtlemist huvihariduses.

Kuus aastat tagasi toimunud esimese konverentsi kutsus ellu tollane vähene tähelepanu noorsootöö vastu. Palju räägiti haridusest, aga huviharidusest mitte. 2014. aastal Kuressaare linnavalitsuse ja KG huvikooli Inspira koostöös esimene konverents alguse saigi ja on praeguseks kasvanud ja arenenud oodatud ainukeseks omanäoliseks temaatiliseks konverentsiks riigis.

2021. aastal oleme mitmeski mõttes samas kohas, üleriigilist konverentsi me kokku kutsuda ei saa, küll aga oleme kogemuste võrra rikkamad. Ootame teid virtuaalruumi kaasa mõtlema ja arutama, kuhu oleme teel. Huviharidus on teinud uskumatuid käike, kuidas ellu jääda ning kuidas meie noori toetada ja nende tegevust arendada.

Mida on oodata 2021. aasta huvihariduskonverentsilt?
Saame koos mõelda, kus parajasti oleme ja kuhu liigume. Tutvume Noorteinfo rakenduse Infohunt Harjumaa, Saare- ja Muhumaa ning Hiiumaa koostöögruppide ühiselt loodud digilahendusega, kuuleme Märt Aro nippe, kuidas häkkida haridust. Kati Orav mõtiskleb kiviaja oskuste ja tänapäeva hariduse paralleelide üle. Mihkel Raud räägib oma miksidest ja nendest vabanemisest. Põnevaid esinejaid ja teemasid on veelgi.

 

Konverentsi kava, esinejad, oluline info on leitav huvihariduskonverentsi kodulehelt

https://haridus.saaremaavald.ee/huvihariduskonverents/?s=6

Kohtume konverentsil!

https://youtu.be/H07BpFveUns

Asutus
Inspira/Saaremaa vald/Noortejaam/MTÜ Saaremaa Noorsootöö
Aadress
Pihtla tee 3
Kontaktisik
Infohunt Anneli
Telefon

58.2519044, 22.487266

Uus tn 20
93814 Saare maakond
Eesti

Juhata mind asukohani
Lisainfo
Inge Jalakas – huvikool Inspira juhataja
Triino Lest – Aste Rahvamaja juhataja
Anneli Meisterson – Eesti Noorsootöötajate Kogu juhatuse liige, Noortejaama juhataja
Lindia Lallo – Saaremaa Vallavalitsuse noorsootöö ja huvihariduse peaspetsialist
Kristin Lauri – Kuressaare Gümnaasiumi noorsootöö juht, MTÜ Saaremaa Noorsootöö juhatuse esimees
Helen Vainula – Saaremaa Gümnaasiumi juhiabi
Marit Tarkin - Kuressaare Gümnaasiumi eesti keele õpetaja
Gert Lutter - Kuressaare Gümnaasiumi IT-spetsialist, Meie KG peatoimetaja
Kristi Hints – Kuressaare Gümnaasiumi projektijuht