Muu

A.L.O. Crew Spordiklubi

A.L.O Crew spordiklubi tegutseb aastast 2009 Lukel, Nõo vallas, Tartumaal. Asutaja ning ühtlasi ka peatreener Alo Veenpere juhendamisel.

Alo Veenpere, olles ise aastaid kickboxiga tegelenud ja saavutanud mitmeid tähelepanuväärseid võite, otsustas tutvustada antud spordiala ka enda tuttavatele, asudes neid sellel spordialal juhendama. Esimestel aastatel tegutseti pigem omaette ning treeniti vastavalt võimalustele. Peagi otsustas spordiklubi peatreener klubi tegevust laiendada ning 2018. aastal valmis hoone kaarhalli osa, kuhu tänaseks on koondunud kogu treeningtegevus. Lisaks võitluskunsti treeningutele toimuvad kaarhallis ka lastele mõeldud akrobaatika ehk sportvõimlemise trennid.

A.L.O Crew spordiklubi eesmärgiks on ühendada spordist huvitatud ja sellega tegelevad isikud ning toetada õpilaste arengut sellel erialal.

“Sport õpetab ausalt võitlema. Sport õpetab väärikalt kaotama. Niisiis õpetab see kõike. See õpetab elu.”

– E. Hemingway

Spordiklubi inventari kuulub 520m² hoone ning põhiline treeningtegevus toimub kaarhalli osas. Tatamiga on kaetud 140m² ala ning ülejäänud 160m² on sisustatud vastavalt akrobaatika treeningutele. Saalis on 13 poksikotti, suures valikus treeningvahendeid ning kaitsevarustus algajale sportlasele.
Akrobaatika jaoks on olemas maandumismatid, minibatuudid ehk trampetid, olümpiabatuudi “Ultimate” koopia, airtrack (tuntud kui batuudirada), ronimisköied, rõngad ja palju muud.
Klubiliikmete kasutuses on ka hoonesse ehitatud jõusaal, avar eesruum ja pesemisruumid.

Spordiklubi kickboxi treeningutega on oodatud liituma isikud alates 14. eluaastast. Mõlemas treeningrühmas – algajates kui ka edasijõudnutes, treenib nii mehi kui ka naisi, mis näitab, et antud spordiala sobib mõlema soo esindajatele.

Varasem kogemus võitluskunstides või üldse spordis tuleb õpilasele kindlasti kasuks, kuid nende puudumine ei ole ka takistuseks.
Lisaks enesekaitse oskuste omandamisele arendab treening õpilase füüsilist vormi, koordinatsiooni ja reaktsioonikiirust, lihas- ja jõuvastupidavust.

Vajaminevad treeningvahendid ja kaitsevarustus on klubis kohapeal olemas. Trenni tulles on vaja kaasa võtta vaid spordiriided. Jalanõusid ei ole vaja, kuna treeningud toimuvad matil.