24. oktoober - 27. oktoober

Disainilaager “NoDi 2023”

Kas on üldse võimalik, et ma võiksin kunagi elada maal?
Miks ma tahan tulla pärast õpinguid oma kodukohta, maale elama?
Mida põnevat noored maal teha saavad?

Ääremaastumine on protsess, mille käigus kolivad inimesed vähem asustatud piirkondadest suurematesse keskustesse ning selle tulemusena väheneb nende piirkondade atraktiivsus elukeskkonnana, mis soodustab omakorda veel rohkemate inimeste lahkumist.

Ääremaastumise tulemusel muutuvad piirkonnad ääremaadeks.

Eestis on viimastel kümnenditel sarnaselt teiste Kesk- ja Ida-Euroopa riikidega kasvanud piirkondlik ebavõrdsus. Kuna Eesti asub kaugel Euroopa tuumikpiirkondadest, siis on Eesti väikelinnad ja maapiirkonnad ääremaad kahel geograafilisel tasandil – seda nii Eesti kui Euroopa mõistes.

Eesti Kunstikoolide Liit ja Kose Kunstikeskus korraldavad neljandat aastat üle-eestilist noortele suunatud disainiõppelaagrit NoDi – NOORED DISAINIVAD, mille eesmärk on noorte loova ja disainerliku mõtlemise toetamine.

Ööbimine ja söömine toimub Lihula Gümnaasiumis, kaasa on vaja võtta madrats ning magamiskott. Majutus ja koolitus on tasuta. Osalustasu on 45.- (söögiraha). Osalustasu on vaja maksta arve alusel oktoobri alguseks ning laagrist loobumise korral seda ei tagastata. Transpordikulud Lihulasse ja koju tagasi katavad osalejad ise. Laagris osalemiseks on vajalik lapsevanema nõusoleku leht, mis saadetakse osalejatele e-mailile peale registreerimist.

Õpilasi saatev õpetaja on laagris õppija rollis. Õpetajatest moodustatakse meeskonnad, mis läbivad koos mentoriga mitmepäevase disainiprotsessi, mille meetodeid on võimalik edaspidi ka koolitundides rakendada. Viimasel päeval saavad kõik õpetajad koolitustunnistuse.

Projekti partneriteks on Eesti Kunstikoolide Liit, Haridus- ja Teadusministeerium, MTÜ Kose Kunstikeskus, Tartu Kunstikool, Kuressaare Ametikooli disaini õppesuund, Lihula Gümnaasium, Lihula Muusika-ja Kunstikool

  • 24. oktoober - 27. oktoober
  • Hind: 45 €
  • Lihula Gümnaasium

Disainilaager “NoDi 2023” ootab noori ja õpetajaid 24.-27.10.2023 Lihulasse!

Seekordsel NoDi’l võetakse ette ääremaastumisega seotud teemad.

Laagrisse registreerimise link: https://forms.gle/ChmYyc4UcKvN7s267 

 

Korraldaja

Nimi: Eesti Kunstikoolide Liit

Kontaktisik: Margit Mikk, Keret Altpere

Telefon: 56564046, 5149604

Email: kunstikoolideliit@gmail.com